5 вересня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли в понеділок на очікуваннях того, що ОПЕК+ збереже обмежені поставки, а також на припущеннях, що Федеральна резервна система США припинить свою агресивну кампанію з підвищення процентних ставок, передає Reuters..

Ф'ючерси на нафту марки Brent на листопад у понеділок ввечері зросли на 45 центів, до $89,00 за барель. Жовтневі ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) виросли на 40 центів до $85,95.

Баланс попиту та пропозиції на ринку нафти покращаться в найближчі шість-вісім тижнів завдяки технічному обслуговуванню нафтопереробних заводів, хоча дефіцит кислої нафти залишатиметься високим, сказав генеральний директор незалежного нафтотрейдера Vitol Рассел Харді.

Саудівська Аравія очолила зусилля з підтримки цін на нафту, здійснивши значне добровільне скорочення видобутку в рамках угоди ОПЕК+, що складається з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і союзників, включаючи Росію.

Очікується, що королівство продовжить своє добровільне скорочення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу четвертий місяць поспіль у жовтні. 

Тим часом віце-прем'єр Росії Алєксандр Новак минулого тижня заявив, що Москва погодила з партнерами по ОПЕК+ параметри подальшого скорочення експорту нафти на жовтень.