25 квітня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли в понеділок, оскільки інвестори сподівалися, що під час сезону відпусток в Китаї попит на паливо суттєво зросте, повідомляє Reuters. 

Ціна на нафту Brent подорожчала на $1,07, або на 1,3%, до $82,73 за барель, тоді як на West Texas Intermediate – на 1,1%, до $78,76.

Минулого тижня ціни на обидва сорти впали більш ніж на 5% на тлі очікувань зниження попиту на бензин у США цього порівняно з попереднім. Нерівне економічне відновлення Китаю після пандемії COVID-19 також тиснуло на ціни, хоча дані китайської митниці в п’ятницю показали, що країна імпортувала рекордні обсяги сирої нафти в березні.

Бронювання китайцями квитків за кордон на травневі свята вказує на те, що туризм в країнах Азії відновлюється, але цифри залишаються далекими від рівня до COVID-19, оскільки ціни на авіаквитки стрімко зростають, а рейсів – недостатньо.

Обмеження пропозиції нафти на світовому ринку через додаткові скорочення видобутку, заплановані групою ОПЕК+ з травня, також можуть підняти ціни. «Заплановане скорочення видобутку альянсом ОПЕК+ і сильний прогноз попиту з боку Китаю можуть підвищити ціни найближчими днями», – сказав незалежний нафтовий аналітик Сугандха Сачдева.

Експорт нафти з північного Іраку досі не відновився, але це очікується найближчим часом. Згідно з даним чотирьох джерел, деякі деталі угоди між Багдадом і регіональним урядом Курдистану ще не вирішені, але сторони наближаються до завершення переговорів.