12 червня, 2024, 09:20

У вівторок ціни на нафту трохи зросли після того як Управління енергетичної інформації США (EIA) підвищило прогноз зростання світового попиту на нафту на цей рік, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками вчорашніх торгів виросли на 0,4%, до $81,92 за барель, продовжуючи різке відновлення після падіння минулого тижня, коли Brent закрилася на рівні $77,52. Тим часом ф'ючерси на американську West Texas Intermediate (WTI) зросли на 0,2%, до $77,90.

EIA підвищило прогноз зростання світового попиту на нафту на 2024 рік: з 900 тис. барелів на добу до 1,10 млн барелів на добу (порівняно з показником попереднього року.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) також очікує відносно сильного зростання світового попиту на нафту цього року, зокрема за рахунок активізації туризму в другому півріччі. Цього місяця країни ОПЕК+ домовилися продовжити більшість заходів зі скорочення видобутку нафти до 2025 року, але заявили, що поступово відмовляться від них протягом року, починаючи з жовтня 2024 року.

Видобуток сирої нафти в США у 2024 році, як очікується, зросте більше, ніж прогнозувалося раніше, — до 13,24 мільйона барелів, що стане найвищим показником за всю історію, очікує EIA.

Тим часом ХАМАС схвалив резолюцію ООН, що підтримує план припинення війни з Ізраїлем в Газі, і готовий до переговорів про деталі, заявив високопоставлений представник палестинського бойового угруповання. Держсекретар США назвав це обнадійливим знаком.