8 травня, 2023, 10:20

Ціни на нафту зростають в понеділок завдяки деякому послабленню побоювань щодо можливої рецесії.

Липневі ф'ючерсів на нафту Brent станом на 9.50 ранку подорожчали до $75,9 за барель, показують дані порталу oilprice.com. У п'ятницю ціна на Brent піднялася на $2,8 – до $75,3 за барель.

Тим часом котирування ф'ючерсів на WTI на червень зросли до $71,95 за барель. За підсумками попередньої торговельної сесії вартість цього контракту становила $71,34 за барель.

Загалом за підсумками минулого тижня Brent подешевшала на 6,3%, WTI – на 7,1%.

Позитивним для ринку фактором стали опубліковані в п'ятницю дані щодо американського ринку праці, які показали, що він залишається здоровим, незважаючи на суттєве посилення грошово-кредитної політики Федеральною резервною системою (ФРС).

"Останнім часом ціни на нафту падали через побоювання рецесії у світі, проте сильні дані щодо ринку праці, а також позитивні коментарі керівників центробанків дозволяють сподіватися на те, що рецесії цього року вдасться уникнути", – сказав головний аналітик CompareBroker.io Джаміл Ахмад, якого цитує Market Watch.

Голова ФРС Джером Пауелл заявив минулого тижня, що американська економіка, ймовірно, продовжить зростати помірними темпами цього року і уникне рецесії.

Крім того, трейдери відзначають, що Китай нарощує закупівлі нафти, і попит, ймовірно, залишиться високим у найближчі кілька місяців через зростання туристичної активності в країні.

Водночас, запаси нафти у світі скорочуються, і цю проблему посилить добровільне скорочення видобутку країнами ОПЕК+.

"Падіння ринку минулого тижня було набагато суттєвішим, ніж можна було припустити, судячи з балансу попиту та пропозиції на ринку, – каже аналітик Citigroup Inc. Ед Морзе. – Можна очікувати скорочення запасів нафти, враховуючи наближення літнього сезону, в ході якого попит зросте".