27 жовтня, 2023, 09:15

У четвер ціни на нафту впали більш ніж на $2 за барель, оскільки побоювання щодо більш широкого конфлікту на Близькому Сході зменшилися, в той же час попит в США демонструє ознаки ослаблення, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent у четвер встановилися на рівні $87,93 за барель, знизившись на $2,20. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate завершили торги на рівні $83,21 за барель, що на $2,18 нижче.

Ціни на нафту останнім часом зростали через побоювання, що Іран може вступити в конфлікт між Ізраїлем і палестинським угрупуванням ХАМАС, а це своєю чергою може вплинути на світові поставки нафти.

США та інші країни закликають Ізраїль відкласти наземне вторгнення в Газу, яка потерпає від майже тритижневих ізраїльських бомбардувань, спровокованих масовими вбивствами на півдні Ізраїлю з боку підтримуваного Іраном ХАМАСу.

Нафтовий ринок знаходиться на межі, вважає аналітик Price Futures Філ Флінн. За його словами, ескалація може призвести до стрімкого подорожчання вуглеводнів. 

Занепокоєння щодо світової економіки також тиснуло на ціни. Прибутковість казначейських облігацій США повернулася до 5% в четвер, що призвело до падіння акцій по всьому світу до багатомісячних мінімумів.

Економіка США у третьому кварталі зростала найшвидшими темпами за останні два роки, показали дані, опубліковані в четвер. Це посилило очікування того, що Федеральна резервна система буде утримувати процентні ставки на високому рівні ще довше.