9 липня, 2024, 14:50

Чиновники повернули державі будівлю АЗС у справі про розкрадання коштів, виділених на реалізацію двох національних проєктів. Про це йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

5 липня 2024 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) ухвалив вирок на підставі угод про визнання винуватості у справі щодо заволодіння державними коштами, виділеними на національні проєкти «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022» на загальну суму 259,2 млн грн.

Згідно з вироком суду, п’ятьом обвинуваченим призначено штрафи: двом організаторам у максимально можливій для цієї категорії злочинів сумі — по 850 тис. грн, ще одному — 400 тис. грн, двом виконавцям — по 200 тис. грн. Шостому обвинуваченому призначено покарання у вигляді позбавлення волі із звільненням від його відбування з іспитовим строком.

За умовами угод, упродовж 6 місяців з моменту їх затвердження судом обвинувачені мають відшкодувати до державного бюджету збитки в повному обсязі, а саме — 259,2 млн грн.

Прокурор врахував, що обвинувачені під час досудового розслідування як відшкодування завданих збитків добровільно передали у власність держави низку обʼєктів. Зокрема, майно загальною площею понад 3000 кв. м, земельні ділянки площею 2,5 га та будівлю АЗС. 

«Вартість лише частини цього майна, за оцінкою держпідприємства, сягає 25 млн грн, а всього вартість майна, за оцінкою, наданою стороною захисту, склала майже 280 млн грн», — зазначили в САП.

Крім того, троє обвинувачених до ухвалення вироку добровільно перерахували на потреби ЗСУ 5,2 млн грн, а двоє з них зобов’язалися перерахувати ще 3,3 млн грн упродовж одного місяця. 

Іншими обвинуваченими забезпечено перерахування на підтримку ЗСУ всієї суми, внесеної за них застави в розмірі 4,64 млн грн.

За умовами угод, держава реалізує 507 земельних ділянок, що арештовані в межах провадження, а кошти від їх реалізації будуть перераховані на підтримку ЗСУ.

Також суд вилучив у власність держави (застосував спецконфіскацію) ще 202 земельні ділянки, які фігурували у справі.

Вирок суду набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено в апеляційному порядку.