Венесуельська державна нафтова компанія PDVSA передала третю партію сирої нафти Chevron Corp, яка отримала дозвіл адміністрації Байдена на відновлення експорту до США після майже чотирирічної паузи, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

Як відомо, у листопаді Chevron отримала “добро” від уряду США на відновлення видобутку та експорту нафти з Венесуели. Таким чином адміністрація Байдена намагається заохотити місцевого диктатора Ніколаса Мадуро до переговорів з опозицією і проведення чесних президентських виборів у країні, яка перебувала під нафтовими санкціями США з 2019 року.

Третя партія є ознакою надійності угоди, яка, як очікується, триватиме щонайменше шість місяців. Нафтопереробники Мексиканської затоки США цінують важку сиру нафту з Венесуели, але останніми роками їм було заборонено купувати її через санкції.

Перший зафрахтований Chevron танкер з венесуельською нафтою відправився до США у вівторок, і наступного тижня має доставити сировину на нафтопереробний завод у Паскагулі, штат Міссісіпі. Другий і третій танкери, як очікується, також доставлять нафту до США цього місяця.