Американська нафтова компанія Chevron і державна нафтова компанія Венесуели Petroleos de Venezuela (PdV) підписали оновлення до чотирьох існуючих угод про видобуток нафти, повідомляє Argus. 

Представники двох компаній і міністр нафти Венесуели Тарек Ель-Айсамі підписали документи на офіційній церемонії в Каракасі, де були присутні ЗМІ та інші офіційні особи.

Айсамі сказав, що оновлення угод стало можливим після невеликого послаблення санкцій США щодо Венесуели. Білий Дім пішов на цей крок після того як адміністрація президента Венесуели Ніколаса Мадуро відновила переговори з політичною опозицією, зокрема йдеться про можливість вільних виборів президента країни в 2024 році. Водночас Айсамі заявив, що таких послаблень «недостатньо» і закликав США продовжувати скасовувати санкції.

Нагадаємо, в кінці листопада Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила американській компанії Chevron експортувати сиру нафту, яку вона добуває в рамках спільних підприємств з венесуельською державною PdV у Венесуелі.

Представник Chevron у Венесуелі сказав Argus, що його компанія може збільшити видобуток до 200 тис. барелів на добу протягом 12 місяців, якщо санкції будуть пом’якшені, однак виробництво на деяких підприємствах Chevron за останні місяці знизилося або досягло нуля.