Міністерство фінансів Чехії повідомило, що власники Трансальпійського трубопроводу, який транспортує сиру нафту із Середземномор’я до Центральної Європи, схвалили план модернізації, який дасть країні можливість відмовитися від російської нафти, передає Reuters.

«Модифікація трубопроводу TAL+ буде завершена в 2025 році, і Чеська Республіка буде готова до можливості повного припинення поставок російської нафти», – заявили в Міністерстві фінансів Чехії, якому належить 5% акцій TAL.

Чехія щорічно споживає 7-8 млн т нафти. Вона отримує її з Росії по трубопроводу «Дружба», а також від інших постачальників по трубопроводу TAL, який веде з Італії в Німеччину і далі в Чехію.

Однак через обмежені потужності TAL Чехія наразі не може суттєво збільшити обсяги імпорту нафти з альтернативних джерел і відмовитися від поставок по «Дружбі». Чехія є однією з трьох країн, які отримали дозвіл на імпорт російської нафти попри ембарго ЄС, що набуває чинності 5 грудня.

Акціонери TAL на чолі з австрійською OMV, яка володіє 32% акцій трубопроводу, схвалили проєкт збільшення його потужності під назвою TAL+. Це дасть можливість збільшити поставки до Чехії на 4 млн т на рік, повідомили в міністерстві.

На реалізацію проєкту потрібно від 1,2 млрд крон до 1,6 млрд крон ($50,8 млн - $67,7 млн ) інвестицій і приблизно 25 місяців.