Частка ринку бензинових і дизельних автомобілів у Європі в четвертому кварталі 2022 року вперше впала нижче 50% загального обсягу продажів авто, повідомляє Platts з посиланням на дані Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA).  

За даними ACEA, загальна частка бензинових і дизельних автомобілів у Європі в IV кв. становила 45,2% продажів нових автомобілів, тоді як за аналогічний період 2021 року - 50,5%.

Продажі дизельних автомобілів у четвертому кварталі продовжили падати, найбільше - у Бельгії, Франції, Ірландії та Швеції. У результаті частка нових дизельних автомобілів знизилась до 12,6% від загального обсяги продажів авто. 

Хоча реєстрації бензинових автомобілів у минулому кварталі зросли на 5% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, їхня частка скоротилася з 36% до 33%.

Водночас продажі чистих акумуляторних електромобілів (BEV) показали найбільше зростання в кварталі, збільшившись на 36%. Їхня частка зросла до 19% від загального обсягу продажів авто, тоді як у 4 кварталі 2021 року становила 16%. Найбільшу кількість BEV було зареєстровано в Німеччині та Великобританії, тоді як найбільша частка BEV в структурі продажів авто зафіксована в Норвегії - 82%.