Частина АЗС у двох найбільших містах В’єтнаму та прилеглих районах цього тижня закрилися або обмежили продажі пального, повідомляє Reuters з посиланням на свідчення очевидців та державні ЗМІ.

Занепокоєння щодо кризи постачання палива у В’єтнамі посилюються. У п’ятницю міністр промисловості та торгівлі Нгуєн Хонг Дьєн заявив, що В’єтнам не зіткнувся з дефіцитом палива, намагаючись заспокоїти населення після того, як деякі АЗС у південних містах скоротили або обмежили продажі.

Офіційне інформаційне агентство В’єтнаму повідомило у вівторок, що деякі АЗС в діловому центрі країни - Хошиміні - закрилися або припинили продажі бензину, продовжуючи торгувати дизельним пальним.

Водночас радіо «Національний голос В’єтнаму» повідомило, що в столиці країни - Ханої - також закрилися деякі АЗС. На фотографіях у державних ЗМІ видно довгі черги людей на автозаправних станціях обох найбільших міст країні.

Незрозуміло, скільки загалом АЗС постраждало від дефіциту бензину, а також яка ситуація в інших регіонах.

Дві АЗС на трасі, що з’єднує Ханой і Хайфон, у ніч на понеділок обмежили продажі бензину сумою в 400 тис. донгів ($16,11) на автомобіль. На цю суму можна придбати близько 17 літрів пального.

У п’ятницю міністр Дьєн заявив, що причиною проблем із поставками є коливання курсу валюти, а також проблеми з доступом до кредитів у деяких імпортерів палива. Водночас він зазначив, що в’єтнамські НПЗ, які забезпечують від 70% до 80% потреб країни, працюють на повну потужність.

Водночас ханойський трейдер розповів, що однією з причин кризи є низька маржа АЗС, оскільки влада встановила обмеження на роздрібні ціни.

Основний імпортера палива у В’єтнамі - Petrolimex - в понеділок заявив, що попит на пальне в регіоні відновився після пандемії та зараз перевищує пропозицію, що й призвело до дефіциту та підвищення цін.