4 жовтня, 2023, 14:45

Cepsa, провідний постачальник пального для морського транспорту в Іспанії, здійснила найбільшу на сьогоднішній день поставку біопалива другого покоління в порт Барселони. Про це компанія повідомила на своєму сайті. 

Паливом, виготовленим із використаної харчової олії, було заправлено 350-метровий контейнеровоз, що експлуатується компанією Hapag-Lloyd. Біодизель Cepsa містить 24% біологічного компоненту, що дозволить запобігти викидам 2 860 тонн CO2. Це еквівалентно посадці 34 300 дерев. 

Наразі Cepsa може постачати це екологічне пальне баржами в порт Барселони та в район Гібралтарської протоки, а також танкерами в усі порти, де вона працює. Компанія загалом присутня у більш ніж 60 іспанських портах, зазначається в її повідомленні.

За словами Саміра Фернандеса, директора з морських паливних рішень Cepsa, біопаливо другого покоління можна використовувати на суднах без необхідності модифікації їхніх двигунів, і воно дає можливість скоротити викиди CO2 порівняно зі звичайними викопними видами палива майже на 90%. 

ІМО оновила свою стратегію скорочення викидів парникових газів на морському транспорті, встановивши амбітні цілі: скоротити викиди на 20% у 2030 році порівняно з рівнем 2008 року та досягти нульового рівня до 2050 року.

Cepsa має диверсифікований портфель рішень для декарбонізації морського транспорту. Окрім біодизеля, він включає скраплений природний газ (СПГ). В майбутньому Cepsa збирається постачати синтетичне морське паливо, таке як екологічно чистий аміак або метанол. Компанія вироблятиме їх в Андалузькій долині зеленого водню – найбільшому проєкті з виготовлення зеленого водню в Європі.