30 травня, 2023, 14:55

ORLEN продовжує розбудову нафтохімічного комплексу в Плоцьку. На фундамент поставлено абсорбційну колону Wash Tower довжиною майже 100 м і вагою 850 т – найбільший і найважчий елемент комплексу, повідомляється на сторінці PKN ORLEN у FaceBook.

Колона є найбільшим елементом установки Комплексу Олефінів. Щоб її зібрати, знадобився спеціальний кільцевий кран вантажопідйомністю 2 тис. тонн. Колона виготовлена в Іспанії. Її доставили в Гданськ по морю, а потім перевантажили на спеціально підготовлені баржі і річкою Вісла доправили до Плоцька. Ще дві ночі знадобилося, щоб перевезти цю вежу на завод PKN ORLEN. 

Весь процес був найбільшим річковим та автомобільним логістичним проєктом в історії Польщі. Труднощів було багато – подолати складний водний маршрут річкою Вісла, реконструювати декілька кільцевих розв'язок, розташованих на маршруті уздовж вулиць Плоцька, модифікувати понад 20 ліній електропередачі, які обмежували пересування об’єкта. Колона має такі розміри: 94,2 метра завдовжки, 8 метрів завширшки і 9,2 метра заввишки. 

PKN ORLEN розширює комплекс Olefin на заводі у Плоцьку в рамках стратегічної програми розвитку нафтохімії ORLEN2030. Як повідомляється, це найбільша нафтохімічна інвестиція у Європі за останні 20 років. 

Початок виробництва на новому олефіновому комплексі збільшить частку групи ORLEN на європейському нафтохімічному ринку з 5% до 6,4%, сприятиме зміцненню конкурентоспроможності компанії та зростанню EBITDA приблизно на 1 млрд злотих щорічно, зазначається в дописі компанії. 

Згідно з планом, комплекс має розпочати виробництво продукції в 2025 році.