Біржові ціни на всі нафтопродукти, крім мазуту, в європейській частині Росії учора продовжили своє зростання на тлі позапланових ремонтів на НПЗ та атак безпілотників. Про це повідомляє російське видання «Коммерсант».

20 лютого бензин марки Аи-95 подорожчав на 1,46%, а з 9 січня — на 31%. Його вартість досягнула 55,5 тис. руб. за тонну, найвищого рівня з початку року. Аналогічна ситуація складається з літнім дизельним паливом, ціна якого 20 лютого зросла на 1,24%, до 57 тис. руб. за тонну, збільшившись на 12,8% з початку року, зазначає «Коммерсант». 

Вартість бензину Аи-92 також зростає, але наразі далека від максимуму цього року, зафіксованого 31 січня на рівні 50,8 тис. руб. за тонну.

Зростання вартості нафтопродуктів на біржі відображає побоювання учасників сектору щодо можливого дефіциту пального на тлі позаштатної зупинки деяких НПЗ і майбутніх запланованих ремонтів. 

Як заявив «Коммерсанту« керуючий директор «Петролеум Трейдинг« Максим Дяченко, ключові заводи знизили обсяги продажів на СПбМТСБ (Санкт-Петербурзька міжнародна товарна біржа), тоді як попит активізується напередодні весни. Згідно з планом, пік ремонтів припаде на квітень. Роботи проводитимуться на шести заводах, включно з Омським, Антипінським, Марійським і Волгоградським НПЗ.

Цього року ситуація ускладнюється аварією на установці каталітичного крекінгу на НПЗ Лукойла в Нижньому Новгороді, який виробляє близько 200 тис. тонн бензину на місяць. Міністр енергетики Микола Шульгінов 20 лютого підтвердив очікування учасників ринку, повідомивши, що ремонт установки займе кілька місяців. Це означає, що завод не зможе випускати бензин до літа.

Крім того, в січні-лютому НПЗ у Волгограді, Туапсе і Усть-Лузі, а також Ільський НПЗ у Краснодарському краї було пошкоджено внаслідок атак безпілотників. Микола Шульгінов повідомив, що Туапсинський НПЗ, роботу якого зупинили наприкінці січня, буде запущено не раніше червня.