Британський регулятор заборонив рекламу енергетичного гіганта Shell на плакатах, телебаченні та YouTube, заявивши, що вона створює оманливе уявлення про розмір низьковуглецевого бізнесу групи, передає Reuters.

Управління стандартів реклами (ASA) Великобританії у середу повідомило на своєму веб-сайті, що воно ретельно перевірило рекламу, яка містила деталі бізнесу Shell у сфері відновлюваної енергетики, зарядки електромобілів і гасло: «Велика Британія ГОТОВА до чистішої енергії».

«Реклама... більше не повинна з’являтися в тій формі, у якій на неї поскаржилися», – заявили в ASA, зазначивши, що скаргу подала група кампанії Adfree Cities.

«Ми попросили Shell UK Ltd переконатися, що їхня майбутня реклама з екологічними заявами не вводить в оману, перебільшуючи або пропускаючи суттєву інформацію про частку їхньої комерційної діяльності, яка стосується бізнесу з низькими викидами вуглецю», – написали в ASA.

Приблизно дві третини бюджету Shell, який минулого року становив $25 млрд, пішли на нафту та газ, тоді як у відновлювані джерела енергії, біопаливо, водень та зарядки для електромобілів компанія інвестувала $4,3 млрд.

Представник Shell сказав: «Ми категорично не згодні з рішенням ASA, яке може сповільнити рух Великобританії до відновлюваної енергії. Люди і так добре знають, що Shell виробляє нафту та газ, від яких вони сьогодні залежать». Прес-секретар компанії додав, що перехід від викопного палива на інші джерела енергії потребує того, щоб люди знали про доступні альтернативи.

В той самий день ASA також винесла рішення проти реклами іспанської Repsol малайзійської Petronas.