Великобританія в червні вперше в історії не імпортувала сиру нафту та нафтопродукти з Росії, повідомляє Platts з посиланням на офіційні дані уряду країни. 

У результаті політики поступового скорочення імпорту російських енергоносіїв в червні до Великобританії не надходило нафти, газу, вугілля, коксу та брикетів з Росії, повідомляє Управління національної статистики. На початку березня уряд Великої Британії заявив, що країна припинить імпорт російської нафти до кінця 2022 року, а після цього зупинить поставки LNG.

У 2021 році Росія була крупним постачальником енергоносіїв до Великої Британії: на неї припадало 24,1% імпорту нафтопродуктів, 5,9% імпорту сирої нафти та 4,9% поставок газу. Згідно з даними Управління національної статистики, за 12 місяців до лютого 2022 року вартість російського імпорту палива становила $589 млн.

Хоча імпорт російської нафти поки ще дозволений британським урядом, компанії почали активно завозити нафту з альтернативних джерел. Наразі Великобританія імпортує нафтопродукти з Бельгії, Кувейту, Нідерландів і Саудівської Аравії, і обсяги цих поставок зросли за останні місяці.

Найбільшими постачальниками альтернативної сирої нафти до Великої Британії з березня стали США, Норвегія, Гайана та Ангола.