Британська прем’єр-міністерка Ліз Трасс оголосила про плани стимулювання нового видобутку нафти та газу в Північному морі та зняття заборони на гідророзрив пласта, повідомляє Reuters. 

Трасс, яка вступила на посаду у вівторок, зробила енергетичну безпеку Британії центральною темою програми свого уряду. У четвер вона оголосила, що планує направити мільярди на підтримку енергетичних компаній.

Вже наступного тижня має бути оголошено конкурс на видачу більш ніж 100 ліцензій на розвідку нафти і газу в Північному морі, сказала Трасс.

Вона також заявила, що скасує введений в 2019 році мораторій на фрекінг, тобто видобуток сланцевого газу з гірських порід шляхом їх розщеплення водою та хімікатами під високим тиском. Ця технологія викликала несприйняття серед населення у Великобританії після того, як спричинила підземні поштовхи. 

Інвестиції в нові нафтогазові проекти в старіючому басейні Північного моря сповільнилися в останні роки, оскільки Британія зобов’язалася досягти нульових викидів у 2050 році. Кілька великих нафтогазових компаній в рамках енергетичного переходу зараз диверсифікують свої активи, намагаючись скоротити викиди.

Банки зі свого боку скоротили інвестиції в проєкти з видобутку викопного палива, щоб досягти власних цілей щодо скорочення викидів.За даними галузевого органу Offshore Energies UK (OEUK), внутрішній видобуток нафти і газу у Великобританії впав на дві третини за останні 20 років. Цього тижня OEUK заявив, що без нових інвестицій Британії в 2030 року доведеться імпортувати близько 80% газу та близько 70% нафти, тоді як зараз вона купує з-за кордону приблизно 60% та 25% відповідно.

Скасування мораторію на гідророзрив навряд чи викличе бурхливі інвестиції, оскільки залишаються питання щодо того, скільки газу можна видобути цією технологією.

«Одна справа - зняти заборону на гідророзрив, і зовсім інша - змусити галузь інвестувати в (значних - НР) масштабах в ресурси, якиі, імовірно, будуть добуватися повільно, суперечливо та обмежено», - сказав професор енергетики та зміни клімату лондонського університету Майкл Грабб.