Британський антикорупційний орган вважає, що придбання міжнародної нафтосервісної компанії Altus Intervention, що базується в Норвегії, американським гігантом Baker Hughes може знизити конкуренцію на британському ринку нафтогазових послуг.

Управління з питань конкуренції та ринків (CMA) Великобританії висловило стурбованість тим, що злиття двох крупних гравців може призвести до підвищення цін, та зниження якості нафтосервісних послуг у Великобританії, зокрема в сфері ремонту свердловин, повідомляється на сайті британського уряду.

І Baker Hughes, і Altus надають різноманітні послуги з ремонту свердловин у Великій Британії, зокрема працюють на континентальному шельфі Великобританії.

В ході першого етапу розслідування CMA було виявлено, що Baker Hughes і Altus є двома найбільшими постачальниками як труб, так і насосних послуг у Великій Британії та зараз дуже гостро конкурують у сфері цих послуг. Після поглинання Altus Baker Hughes конкуруватиме лише з одним великим постачальником – Halliburton – і невеликою кількістю інших гравців, які є набагато слабшими конкурентами. Тому в CMA припускають, що угода призведе до зниження конкуренції, підвищення цін та зниження якості послуг.

В CMA заявили, що почнуть поглиблене розслідування угоди, якщо компанії не зможуть відповісти на питання, що виникли. Baker Hughes і Altus мають 5 робочих днів, щоб подати пропозиції щодо вирішення проблем конкуренції. Тоді CMA матиме ще 5 робочих днів, щоб розглянути їх та прийняти або ж відкинути та передати до другого етапу розслідування.

Baker Hughes оголосила про купівлю Altus у березні цього року.