24 січня, 2023, 16:05

Американські ЗМІ знову повідомляють про плани британської EG Group продати свої активи в США. Згідно з інформацією, британська компанія найняла інвестиційний банк Eastdil, щоб дослідити продаж EG America. 

Власниками EG Group є брати Мошин і Зубер Ісса, а також приватна інвестиційна компанія TDR Capital LLP. Як пише Sky News з посиланням на власні джерела, вони розглядають продаж частини своєї американської мережі АЗС за $1,24 млрд. EG Group може виставити на продаж «кілька пакетів активів», щоб скоротити свій багатомільярдний борг.

В квітні 2022 року повідомлялося, що EG Group веде переговори про злиття з канадською компанією Alimentation Couche-Tard, яка управляє великою мережею “зручних” крамниць та АЗС по всьому світі.

Британська компанія EG Group заснована в 2001 році братами Ісса в Блекберні і наразі є оператором більш ніж 6,2 тис. АЗС у Великобританії, Ірландії, країнах ЄС, США та Австралії. У 2018 році EG Group закріпилася на ринку Сполучених Штатів як EG America, придбавши мережу магазинів Kroger із 762 АЗС. Згодом придбала ще низку американських заправних мереж. EG America займає 4-е місце в рейтингу найбільших операторів АЗС США за версією видання CSP.

Couche-Tard займає друге місце в рейтингу найбільших операторів АЗС та мінімаркетів у США, маючи 7142 точок продажу станом на кінець 2021 року. Couche-Tard працює в 26 країнах світу, управляючи як окремими мінімаркетами, так і мережами АЗС з мінімаркетами. Всього має приблизно 9300 точок продажів у Північній Америці, з них понад 7100 у США. Найбільш впізнаваним брендом АЗС під управлінням Couche-Tard є Circle K.