24 серпня, 2023, 09:20

Ціни на нафту впали на 1% у середу на тлі новин про зростання запасів бензину в США, що свідчить про послаблення попиту, передає Reuters.

Ціна на нафту Brent впала на $0,82, або 1%, до $83,21 за барель за підсумками торгів, відновившись після падіння на 2,5% на початку сесії. Вартість американської West Texas Intermediate опустилася до $78,89. 

Минулого тижня (до 18 серпня) запаси бензину в США зросли на 1,5 млн барелів, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA), тоді як аналітики очікували падіння на 888 тис. бар.

Тим часом запаси сирої нафти в США скоротилися на 6,1 млн барелів, чому сприяла активна переробна діяльність і високий рівень експорту. Аналітики очікували падіння на 2,8 млн барелів. «Дані EIA були неоднозначними», – сказав Джон Кілдафф, партнер Again Capital. Нафтопереробні заводи продовжують працювати з високим навантаженням і накопичувати запаси нафти, але попит на пальне не дуже високий, додав Кілдафф.

Слабкі економічні дані приходить з різних країн світу, включаючи Китай. У серпні Японія повідомила про скорочення промислової діяльності третій місяць поспіль. Ділова активність у єврозоні також знизилася більше, ніж очікувалося, особливо в Німеччині. Економіка Великобританії, ймовірно, скоротиться в поточному кварталі.

На цьому тлі Саудівська Аравія, скоріше за все, продовжить добровільне скорочення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу на жовтень, вважають аналітики.