25 травня, 2022, 11:15

Минулого тижня бразильський державний енергетичний гігант Petrobras попередив уряд про те, що країна може зіткнутися з жорстким дефіцитом дизпального, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

В Petrobras відзначають високий ризик дефіциту в третьому кварталі, коли попит на ДП сезонно зростає як у Сполучених Штатах, так і в Бразилії. «Якщо не буде сигналу про перехід на ринкові ціни, існує суттєвий ризик дефіциту дизпального під час сезону збору врожаю, що вплине на ВВП Бразилії», – зазначається у презентації Petrobras «Паливо: проблеми та рішення» від травня 2022 року.

Занепокоєння Бразилії щодо імпорту ДП зросло після того, як її основні постачальники - нафтопереробні підприємства з Близького Сходу - почали перенаправляти вантажі до Європи, повідомили джерела Reuters. «Світові запаси дизпального значно нижчі за середній історичний показник», – сказано у презентації Petrobras для Міністерства енергетики. Запаси ДП в Бразилії можуть покрити приблизно місяць споживання країни. За словами джерел Reuters, НПЗ Petrobras наразі працюють на половину потужності.

Бразилія зазвичай бронює великі обсяги поставок ДП в червні на сезон збору врожаю, що триває з серпня по жовтень, коли більшість зернових перевозиться до портів автотранспортом. За словами одного з джерел, Petrobras почала звертатися до більш віддалених постачальників у Західній Африці та Індії. Однак якщо із Перської затоки танкер прибуває до Бразилії за два-три тижні, то шлях з Індії може знадобитися 45-60 днів. «Якщо нафтопереробні заводи в США постраждають під час сезону ураганів або що-небудь інше сприятиме зменшенню пропозиції, у нас можуть бути справжні проблеми», — сказав керівник Petrobras на умовах анонімності.