2 серпня, 2022, 14:05

Британська BP та іспанська Iberdrola оголосили про стратегічне партнерство, спрямоване на прискорення енергетичного переходу. Компанії планують створити спільне підприємство та інвестувати до €1 млрд в розгортання мережі швидких і надшвидких точок зарядки електромобілів по всій Іспанії та Португалії, повідомляє Forecourt Trader. 

План передбачає створення мережі з 5 тис. точок швидкої зарядки до 2025 року та 11 тис. до 2030 року, включаючи існуючі станціх швидкої зарядки BP та Iberdrola. BP планує використовувати частину своєї мережі з 1300 роздрібних точок в Іспанії та Португалії як основу для спільного підприємства. Компанії також розглядають варіанти спільного обслуговування клієнтів електромобілів у Великобританії.

Iberdrola пропонує низку рішень для власників електромобілів: зарядки для житлових та офісних комплексів, обладнання для комерційних станцій, включаючи рішення для міського громадського транспорту і вантажівок.

Окрім того, BP та Iberdrola оголосили про створення ще одного СП для масштабного виробництва “зеленого” водню у Великій Британії, Іспанії та Португалії. Компанії мають на меті спільно виготовляти до 600 тис. т водню та інших похідних продуктів (наприклад, “зеленого” аміаку) на рік.

BP та Iberdrola мають на меті підписати обидві угоди до кінця 2022 року за умови схвалення цих планів регуляторними органами.