10 липня, 2024, 15:55

Британська нафтогазова компанія BP Plc відобразить у звітності за другий квартал списання в розмірі до $2 млрд, пов'язані, зокрема, зі скороченням виробництва на НПЗ у німецькому Гельзенкірхені, про яке було оголошено в березні 2024 року. Про це йдеться в опублікованій вчора торговій заяві BP. 

Нафтовий гігант оголосив, що його результати за другий квартал включатимуть «негативні статті звітності після оподаткування», пов'язані з нафтопереробним заводом поблизу Дортмунда.

«Зокрема, це витрати, пов'язані з триваючою оцінкою перспектив нашого НПЗ у Гельзенкірхені», — написала компанія.

У березні BP повідомила, що планує скоротити виробництво на цьому підприємстві з 2025 року через високі витрати і зниження попиту на паливо. 

За попередніми оцінками BP, обсяг виробництва в сегменті upstream у квітні-червні 2024 року був приблизно на рівні попереднього кварталу. У нафтовому підсегменті виробництво практично не змінилося, у підсегменті газу і низьковуглецевої енергетики — незначно знизилося. 

Середня вартість реалізації нафти Brent у минулому кварталі становила $84,97 за барель порівняно з $83,16 за барель роком раніше. Пов'язаний із цим позитивний ефект для доходів BP у другому кварталі становив $100-300 млн. Тим часом зниження цін на газ скоротило доходи приблизно на $100 млн. Компанія опублікує повну звітність за другий квартал 30 липня.