Парламент Болгарії ухвалив у першому читанні законопроєкт, який забороняє експорт пального, виробленого з російської нафти, повідомляє місцеве видання Economic.bg.

Потреба в роз’ясненні виникла після того, як 5 грудня набула чинності заборона ЄС на імпорт російської нафти. Болгарія отримала виняткове право отримувати та переробляти нафти з РФ на НПЗ ЛУКОЙЛа в Бургасі до 2024 року. Однак в ЄС казали, що компанія "Лукойл Нефтохим" не може експортувати пальне, вироблене з цієї сировини. Водночас в ЛУКОЙЛі казали, що місцевий ринок є занадто маленьким і без права на експорт нафтопродуктів завод не зможе працювати, оскільки це буде нерентабельно.  

Болгарський уряд був готовий надати ЛУКОЙЛу право на експорт нафтопродуктів в треті країни, однак більшість депутатів парламента країни вважає таке рішення неправильним.

Водночас Болгарія та ЄС допускають експорт нафтопродуктів, вироблених з російської нафти, в Україну, повідомляє видання Economic.bg, зазначаючи, що через війну країна має гостру потребу в нафтопродуктах і обмежені можливості імпорту, а попит треба задовольняти.