2 серпня, 2022, 12:45

Американська Boeing заявила про плани створити науково-дослідний центр (R&D) в Японії для розвитку виробництва сталого авіаційного палива (SAF) і вдосконалення технологій електричних і водневих літаків, повідомляє Reuters.

Центр також буде зосереджений на робототехніці, цифровізації, автоматизації та композитних матеріалах з вуглецевого волокна для авіаційної промисловості, повідомляє американський виробник літаків у прес-релізі.

Мета знизити до нуля викиди вуглецю в сфері авіаперевезень до 2050 року значною мірою залежить від здатності виробляти більше SAF, адже електричні та водневі літаки можуть відігравати меншу роль у скороченні викидів, вважають в Boeing. Необхідно, щоб до 2050 року виробництво SAF забезпечувало 65% потреб у реактивному паливі.

Промисловість потребує величезних інвестицій у виробництво SAF, яке зараз є набагато дорожчим, ніж звичайне реактивне паливо, з такої сировини як тваринний жир та відпрацьована олія.

Японські авіакомпанії ANA Holdings і Japan Airlines зобов’язалися використовувати SAF для задоволення 10% своїх потреб у паливі до 2030 року у відповідності з планом уряду.

Компанія Boeing зобов’язалася до 2030 року сертифікувати свої літаки для польотів на 100% SAF.

У квітні французька нафтогазова компанія TotalEnergies і японська ENEOS Holdings оголосили про техніко-економічне обґрунтування для оцінки виробництва SAF на НПЗ ENEOS Negishi в місті Йокогама на сході Японії обсягом 300 тис. т на рік. Потенційно завод може розпочати виробництво “зеленого” авіапального в 2025 році.