ТОВ «БНК-УКРАЇНА» стягнуло через суд з ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД» 8 млн грн у справі про банкрутство. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

ТОВ «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ» (власники – Олександр Пазій та Олена Макарова; директор – Олександр Пазій) у жовтні 2022 року звернулось до Господарського суду Львівської області з заявою про банкрутство ТОВ «БНК-УКРАЇНА» (власники – ЗАКРИТЕ АТ «БІЛОРУСЬКА НАФТОВА КОМПАНІЯ» та РЕСПУБЛІКАНСЬКЕ УНІТАРНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БЄЛОРУСНАФТА»; директор – Євген Поспєлов). 

Судом оприлюднено повідомлення про визнання ТОВ «БНК-УКРАЇНА» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. ТОВ «БНК-УКРАЇНА» (власники – ЗАКРИТЕ АТ «БІЛОРУСЬКА НАФТОВА КОМПАНІЯ» та РЕСПУБЛІКАНСЬКЕ УНІТАРНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БЄЛОРУСНАФТА»; директор – Євген Поспєлов) у грудні 2023 року подало до суду позовну заяву до відповідача ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД» (власники – Віктор Батраченко, Станіслав Батраченко, ПП «КОМПАНІЯ «НАДЕЖДА» та Сергій Саміков; директор – Віталій Жданов) про стягнення 8 млн грн. 

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у січні 2022 року між ТОВ «БНК-УКРАЇНА» та ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД» укладено договір постачання скрапленого газу. Відповідно до вказаного договору, постачальник зобов'язувався передавати партіями у власність покупцеві, а покупець зобов'язувався приймати та своєчасно здійснювати оплату на умовах договору та/або додаткових угод до нього відповідний скраплений газ. 

Позивач зазначив, що у процесі аналізу фінансово-господарської діяльності ліквідатором встановлено, що згідно рахунку на оплату покупець ТОВ «БНК-УКРАЇНА» оплатив 100% авансу в розмірі 5,4 млн грн, однак постачальник ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД» не виконав своїх зобов'язань, відтак у відповідача є непогашена дебіторська заборгованість перед ТОВ «БНК-УКРАЇНА». 

Рішенням Господарського суду Львівської області від 28.02.2024 з ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД» стягнуто 5,4 млн грн основного боргу, 284 тис. грн 3% річних, 1,5 млн грн втрат від інфляції, 808,5 тис. грн пені та 95,7 тис. грн судового збору.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.