У Білорусі в IV кварталі планується переробити 3,9 млн т нафти, повідомив заступник прем'єр-міністра Петро Пархомчик на спільному засіданні Палати представників та Ради Республіки, передає кореспондент БЕЛТА.

"Урядом прийнято низку нормативних актів про державну підтримку нафтопереробних заводів. З урахуванням вжитих заходів з вересня збільшено потужності з переробки нафти. У IV кварталі 2022 року планується переробити 3,9 млн т нафти, що на 1,4 млн т більше, ніж у III кварталі, - сказав Петро Пархомчик. - З січня поточного року на "Нафтані" в режимі випуску товарної продукції працює нова установка уповільненого коксування. Запуск установки забезпечив з початку року приріст у випуску бензину та дизельного палива, що відповідають міжнародним стандартам Євро-5, на 400 тис. т з одночасним переходом на безмазутну схему переробки нафти, що дозволило досягти глибини переробки нафти на рівні 92-93%.З початку роботи установки вироблено 190 тис. т нового продукту - нафтового коксу на суму понад $12 млн. Практично весь обсяг реалізовано в Російську Федерацію".

На нафтопереробному заводі у Мозирі у вересні відновлено пускові операції на комплексі гідрокрекінгу важких нафтових залишків, зазначив віце-прем'єр. "Роботи знаходяться на завершальній стадії. Вихід комплексу на оптимальний технологічний режим планується наприкінці цього року. За умови повного завантаження комплексу сировиною додатковий обсяг випуску світлих нафтопродуктів із важких нафтових залишків становитиме до 1,2 млн т на рік. При цьому за рахунок покращення кошика нафтопродуктів має підвищитися ефективність роботи заводу в цілому", - додав він.