Білорусь збільшила виробництво авіаційного реактивного палива і почала його постачання до Росії залізничним транспортом. Про це повідомляє «Спільнота залізничників Білорусі».

«За останні 10 днів фактично з нуля різко збільшено обсяги експортних перевезень зі станції Барбаров (Гомельське відділення БЖД) наливних потягів з авіаційним реактивним паливом до станцій Московської (МскЗ) і Жовтневої (ОктЗ) РЖД на адреси паливних сховищ аеропортів Москви, Санкт-Петербурга, Курська і Петрозаводська», — йдеться у повідомленні.

Станція відправлення Барбаров знаходиться в безпосередній близькості від Мозирського нафтопереробного заводу (м. Мозир, Гомельська область, Білорусь).

Постачання білоруського авіапального прямують до таких станцій призначення: Міжнародний аеропорт Внуково (станція Аеропорт, МскЗ); Міжнародний аеропорт Домодєдово (станція Космос, МскЗ); Міжнародний аеропорт Жуковський (станція Ногінськ, МскЗ; станція Перово, МскЗ). Нафтопродуктоперекачувальна станція ДПС «Шилово-3» (станція Шелухово, Мсковська залізниця).

Через «Шилово-3» здійснюється приймання авіаційного реактивного палива залізницею, злив і перевалка в трубопровідну систему для подальшого його перекачування в напрямку Московського авіаційного вузла.

Найбільші обсяги поставок авіаційного реактивного пального здійснюються на станцію Шелухово (Мск, РЖД), де розташована зливна естакада потужністю 2,5 млн тонн пального на рік, розрахована на прийом 36 вагонів-цистерн. З неї паливо надходить на летовища Шереметьєво, Внуково, Домодєдово і Жуковський.

Білоруські залізничники не знають причин початку постачання білоруського авіапального до Москви. Вони припускають, що це може бути пов'язано або зі скороченням виробництва на НПЗ Росії, або ж зі зростанням попиту на пальне з боку військової авіації. 

Зазначимо, що Курськ - Східний є аеродромом спільного базування (використовується як цивільною, так і військовою авіацією).