Білий дім заявив, що працюватиме з Конгресом, щоб активізувати антимонопольні дії проти іноземних виробників нафти після того, як альянс ОПЕК+ скоротив квоту на видобуток сирої нафти на 2 млн барелів на добу, повідомляє Argus.

Адміністрація президента Джо Байдена проконсультується з Конгресом "щодо додаткових інструментів і повноважень для зменшення контролю ОПЕК над цінами на енергоносії", повідомили в Білому домі. Як відомо, профільні комітети в обох палатах Конгресу давно схвалили проєкт закону, який дасть прокурорам США можливість подавати позови до іноземних організацій в судах США за антиконкурентну поведінку на нафтових ринках. Однак документ за 15 років існування так і не потрапив на стіл до президента.

Заява адміністрації президента США стала відповіддю на сьогоднішнє рішення ОПЕК+ скоротити квоти на видобуток з листопада. «Президент розчарований недалекоглядним рішенням ОПЕК+ скоротити квоти на видобуток, поки світова економіка знаходиться під триваючим негативним впливом вторгнення Путіна в Україну», – зазначили радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван і директор Національної економічної ради Браян Діз у спільній заяві.

Адміністрація Байдена раніше утримувалася від відкритої критики ідеї ОПЕК+ знизити квоти. У липні Байден відвідав Саудівську Аравію та зустрівся з лідерами королівства та інших арабських країн, щоб обговорити, зокрема, енергетичну безпеку.

«Ми чітко роз’яснили наші погляди членам ОПЕК», - заявив держсекретар Тоні Блінкен в середу під час візиту до Сантьяго, Чилі. «Ми щодня працюємо над тим, щоб у міру наших можливостей переконатися, що постачання енергії звідусіль справді задовольняє попит, щоб гарантувати, що енергоносії є на ринку, а ціни залишаються низькими».

У Білому домі також заявили, що рішення ОПЕК+ демонструє важливість зменшення залежності від іноземних поставок викопного палива.