15 вересня, 2023, 13:10

Президент Джо Байден у четвер пообіцяв знизити ціни на бензин в США після того, як споживча інфляція зросла найбільше за 14 місяців через підвищення цін на енергоносії, передає Reuters.

«Я збираюся знову знизити ціни на бензин, я обіцяю вам», – сказав Байден під час виступу в Ларго, штат Меріленд.

Байден прагне переобратися на другий термін у 2024 році, однак стикається з розчаруванням виборців щодо стану економіки. Хоча протягом чотирирічного терміну перебування на посаді Байдена економіка США постійно зростала, висока інфляція б'є по кишенях споживачів.

Згідно з даними консалтингової компанії AAA, ціни на низкооктановий бензин (regular) у США наразі в середньому становлять $3,85 за галон. В цей час минулого року вони становили $3,70 за галон.

Байден не уточнив, як саме він збирається знизити ціни на пальне на тлі зростання вартості нафти. Міністерство енергетики США провело переговори з виробниками нафти і нафтопереробними компаніями для забезпечення стабільних поставок пального, заявив в середу один з економічних радників Байдена.

Ціни на бензин в США зросли на 10,6% у серпні після зростання на 0,2% у липні.

Минулого року під час зростання цін на нафту Байден санкціонував великі продажі сировини зі Стратегічного нафтового резерву США. В результаті запаси знизилися до найнижчого рівня за останні десятиліття. Використання стратегічних резервів для стабілізації цін цього року буде розглядатися як ризикований крок, вважають аналітики.