В Бангладеш зростає кількість автозаправних станцій, які продають LPG, оскільки уряд країни намагається скоротити споживання стисненого природного газу (CNG).

У серпні кількість заправок, що торгують LPG, зросла на 75% у порівнянні з показником серпня 2021 року, до 700 станцій, повідомляє бангладешське видання The Daily Star з посиланням на дані від учасників ринку. За рік в країні додалося 300 нових пунктів продажу автогазу. 

Ціни на LPG наразі є конкурентними у порівнянні з бензином. LPG коштує приблизно 60 так/л (така - грошова одиниця Бангладеш), тоді як бензин - в середньому 130 так/л, що робить автогаз приблизно на 54% дешевшим.

Міністерство енергетики та мінеральних ресурсів Бангладеш вже видало 14 операторам АЗС приблизно 3000 дозволів на встановлення LPG-модулів по всій країні.

Як повідомив старший менеджер і керівник підрозділу автогазу JMI LPG Рухул Амін, його компанія до наступного року відкриє 200 нових точок продажу автогазу станцій у Чаттограмі та Силхеті, довівши їхню загальну кількість цих двох регіонах до 260 од.

Компанія JMI імпортує LPG та продає його в роздріб - як побутовий пропан, так і автогаз. «Скраплений газ є безпечним для використання транспортним засобом, оскільки це рідина, тоді як CNG - це сухий газ», - сказав Амін.

Виконавчий директор Bashundhara LP Gas Джакарія Джалал повідомив, що його компанія вже має 120 АЗС в різних частинах країни, які продають LPG. «У нас є дозвіл на встановлення загалом 400 LPG-модулів, тож решту ми встановимо протягом наступних двох років», - сказав Джалал, додавши, що встановлення одного модуля коштує від $50 тис. до $60 тис. 

Споживання автогазу транспортними засобами в Бангладеш зараз становить приблизно 6 тис. - 7 тис. т на місяць, що небагато для країни, де проживає 165 млн людей. На автогаз припадає лише близько 5% від 120 тис. т загального місячного споживання LPG.

За словами Джалала, CNG наразі став дорожчим, ніж LPG, що стимулює споживачів переходити на цей вид пального. «Крім того, вартість переобладнання автомобілів на високоякісну LPG-систему становить лише 50 тис. так, а встановлення CNG балонів зараз коштує 90 тис. так», - додав він.

Компанія Omera Gas One Доктор Камал Хоссейн має 40 пунктів заправки LPG, повідомив її генеральний менеджер. Omera Gas One є спільним підприємством бангладешської Omera Petroleum та японської Saisan Co. За словами Хоссейна, протягом наступних двох років компанія планує збільшити кількість своїх точок продажу LPG у п’ять разів, до 200 од.

Ще один крупний дистрибутор пропан-бутанув країні, G-Gas LPG, уже встановив 60 автогазових заправок і протягом наступних двох років планує збільшити їхню кількість до 300 станцій.

На сьогоднішній день 1114 операторів підписали угоди про відкриття пунктів продажу LPG з держкомпанією Padma Oil Co Ltd, повідомив її прессекретар Номан Ахмед Таффадер. Padma Oil знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та мінеральних ресурсів Бангладеш. Компанія виступила з ініціативою забезпечити доступність LPG як альтернативного пального для транспортних засобів у Бангладеш.