Країни Азії продовжують збільшувати закупки російської нафти, поглинаючи зростаючий морський експорт Urals, повідомляє Reuters З посиланням на інформацію від трейдерів та Refinitiv Eikon.

Згідно з зібраними даними, з європейських портів Росії Приморськ, Усть-Луга та Новоросійськ до Азії в січні було відправлено щонайменше 5,1 млн т нафти Urals. Кінцеві пункти призначення ще 1,9 млн т поставок ще не відомі, але трейдери очікують, що більша частина з них також потрапить до Індії чи Китаю. В результаті, згідно з підрахунками Reuters, загальний обсяг поставок Urals до Азії в січні може досягти приблизно 7 млн т, що приблизно на 2 млн т більше, ніж у грудні.

Водночас в морських портах Європи єдиними покупцями цього сорту залишаються Туреччина та Болгарія. Поставки до Туреччини цього місяця становитимуть приблизно 400 тис. т, тоді як Болгарія, яка має дозвіл ЄС на імпорт російської нафти, має отримати близько 560 тис. т сортів Urals і Siberian Light.

Збільшення поставок Urals до Азії відбувається на тлі загального збільшення морського експорту російської нафти. Обсяги відвантаження сирої нафти з Приморська та Усть-Луги в січні, як очікується, зростуть на 50% порівняно з груднем і перевищать 7 млн т, що стане найвищим показником за останні чотири роки.

Очікується також, що поставки Urals для перевантаження з судна на судно для подальших поставок до Азії в січні досягнуть щонайменше 1,4 млн т. 

Схожі новини