7 лютого, 2024, 17:40

ПП «МІЦАР І КО» не скасувало через суд 2,6 млн грн штрафу за роздрібну торгівлю пальним через РРО, не зазначений у ліцензії. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено перевірку АЗС (м. Одеса), що належить ПП «МІЦАР І КО» (власник та директор – Олександр Кожухарь) з метою здійснення контролю дотримання вимог діючого законодавства у сфері обігу підакцизних товарів, ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, наявності ліцензій, свідоцтв. 

У ході перевірки встановлено, що Підприємство у період з 01.12.2022 по 14.12.2022 здійснювало реалізацію пального через електронний контрольнокасовий (РРО), який не був внесений до діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Загальна вартість реалізованого пального склала 1,3 млн грн. На підставі вказаного контролюючим органом застосовано до Підприємства 2,6 млн грн штрафних санкцій. 

Не погодившись із зазначеним, ПП «МІЦАР І КО» звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування ППР. Зважаючи на те, що у позивача певний період існувала можливість роздрібної торгівлі пальним через нові та старі РРО, а також те, що позивач як підприємство, яке тривалий час здійснює продаж пального через АЗС, повинний бути обізнаним з тим, що роздрібна торгівля пальним здійснюється лише через касові апарати, що зазначені в ліцензії, суд дійшов висновку про правомірність застосованого штрафу. 

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2023 ПП «МІЦАР І КО» відмовлено у задоволенні позову. Водночас позивачем подано апеляційну скаргу на вказане рішення суду. Апеляційний розгляд справи триває.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.