АЗС в Миколаївській області під брендом Kiv Oil, яку повʼязують з керівником Національної поліції, торгувала пальним без ліцензії. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Згідно з даними Bihus.Info, у 2019 році сестра нинішнього голови Національної поліції України Івана Вигівського Оксана Альховік стала співвласницею компанії «Югнефтепродукт», яка займалася гуртовими продажами нафтопродуктів, а згодом вийшла і на роздрібний ринок. Втім, за даними розслідування, Альховік є співвласницею бізнесу лише формально. Дані журналістського розслідування вказують на те, що на діяльність «Югнефтепродукт» впливає її брат Іван Вигівський.

У 2020 році Оксана Альховік з двома партнерами — Олександром Кепіним та Оленою Івановою — придбали земельну ділянку в Миколаївській області. Олена Іванова стала власницею компанії «Кив Ойл», яка є оператором АЗС у Миколаївській області під брендом Kiv Oil. Однак станом на квітень ліцензії у заправки ще не було, йдеться у матеріалі. 

Як з’ясували журналісти, які заїхали на АЗС, щоб купити пального, вона працює без касового апарату. Оплата за пальне здійснюється готівкою або переказом з карти на карту без видачі чеку. Ба більше, картка, на яку журналістка Леся Іванова перерахувала кошти за бензин, належать адміністратору сусіднього кафе, йдеться у розслідуванні. 

Сергій Рільник, який є керівником «Югнефтепродукт» та комерційним директором «Кив Ойл», зізнався Лесі Івановій, що ліцензії на роздрібну торгівлю АЗС не має. За його словами, компанія чекає на неї давно і має отримати у «найближчі дні». 

Згідно з даними Bihus.Info, виторг «Югнефтепродукт» за минулий рік становив 393,35 млн грн. 

За даними YouControl, «Кив Ойл» має ліцензію на зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки). Водночас основним видом діяльності компанії є роздрібна торгівля пальним.

Як повідомлялось у випуску НафтоРинку Daily fuels&LPG від 26.04.2024 р, суд зобов’язав ДПС повторно розглянути заяву ТОВ «Кив Ойл» щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Компанія у жовтні 2023 р. звернулась до суду з позовом до ГУ ДПС у Миколаївській області про визнання протиправною відмову у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та зобовʼязати її видати. Пояснюючи обставини справи, ТОВ «Кив Ойл» зазначило, що у серпні зверталось до ГУ ДПС у Миколаївській області із заявою на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, проте контролюючий орган відмовив у видачі ліцензії, позаяк до заяви не додано акта вводу в експлуатацію обʼєкта або акт готовності обʼєкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва обʼєкта (або інші документи, що підтверджують прийняття обʼєкта в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо вcіx об`єктів у місці роздрібної торгівлі пальним).

Вважаючи вказану відмову протиправною позивач, посилаючись на Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, наголосив, що він не передбачає введення в експлуатацію пересувної тимчасової споруди, якою є модульна наземна мобільна АЗС. Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 06.12.2023 позов ТОВ «КИВ ОЙЛ» задоволено частково: визнано протиправними дії ДПС; зобовʼязано ГУ ДПС у Миколаївській області повторно розглянути заяву ТОВ «Кив Ойл» щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним (Миколаївська обл., Вітовський р-н, с. Зайчевське) та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.

Суд відмовив у задоволенні позовної вимоги про зобовʼязання ГУ ДПС у Миколаївській області видати ТОВ «Кив Ойл» ліцензію на право роздрібної торгівлі. Вважаючи рішення суду першої інстанції незаконним та необґрунтованим, в частині задоволення позову, ГУ ДПС у Миколаївській області в апеляційній скарзі просило його, в цій частині скасувати та у скасованій частині ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову. Постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 19.03.2024 апеляційну скаргу ДПС залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Нагадаємо, Нацполіції під керівництвом Іван Вигівського не вдалось у березні 2024 р. зекономити на закупівлі пального 40 млн грн.