10 липня, 2024, 17:45

На KLO неправомірно накладено 417,4 тис. грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

Співробітниками ГУ ДПС у м. Києві у період з 10.03.2023 по 17.03.2023 проведено перевірку акцизних складів (м. Київ), що належать ТОВ «Конверс Лінкс» (власник та директор – В’ячеслав Баранов). У ході перевірки зафіксовано ряд порушень порядку ведення обліку пального. На підставі вказаного ДПС прийнято ППР про застосування до Товариства штрафних санкцій у загальному розмірі 417,4 тис. грн. 

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «Конверс Лінкс» оскаржувало вказані податкові рішення до ДПС України, шляхом подання скарги, однак за результатами розгляду спірні ППР залишено без змін, а скаргу позивача – без задоволення. Відтак, ТОВ «Конверс Лінкс» звернулось до суду з позовом до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування вказаних ППР. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що проведення перевірки відбулось на підставі наказу, винесеного із порушенням вимог законодавства. Наголосив, що висновки акту перевірки є необґрунтованими, відповідачем не була встановлена розбіжність даних обліку нафтопродуктів на АЗС та даних РРО з фактичним вимірюванням залишків пального в резервуарах. Відтак, вважав, що спірні податкові рішення є незаконними і підлягають скасуванню. 

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 позов задоволено. Не погоджуючись з вказаним рішенням, контролюючий орган звернувся до Шостого апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою, в якій просив скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 25.04.2024 апеляційну скаргу Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.