ТОВ «АЗС БОЧКА» зупинило дію розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

ТОВ «АЗС БОЧКА» (власник та директор – Олег Дедковський) у серпні цього року звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду із позовною заявою до ГУ ДПС у Житомирській області, у якій просило: визнати протиправним та скасувати розпорядження щодо анулювання Товариству ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним; зобов’язати ДПС видалити з відповідного реєстру інформацію щодо анулювання вказаної ліцензії та поновити інформацію. 

Ухвалою суду від 11.08.2023 було відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Разом з позовною заявою від позивача до суду надійшла заява про забезпечення позову шляхом зупинення дії спірного розпорядження. 

В обґрунтування заяви зазначено, що позивач отримавши у 2021 році від податкового органу ліцензію фактично почав здійснювати підприємницьку діяльність та сплачувати податки. Але у серпні 2023 року позивач отримав копію розпорядження ДПС про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: просп. Незалежності, 55а, м. Житомир, на підставі встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії. 

Обґрунтовуючи необхідність забезпечення позову, заявник зазначив, що з часу анулювання вказаної ліцензії та протягом судового розгляду цієї справи позивач не має права здійснювати господарську діяльність, що призводить до відсутності прибутку та, як наслідок, виникнення заборгованості із заробітної плати, сплати податків перед контрагентами. Отже, невжиття заходів забезпечення позову істотно ускладнить поновлення порушених прав позивача. 

Здійснивши оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів забезпечення позову, з урахуванням співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам, суд дійшов висновку, що заява ТОВ «АЗС БОЧКА» має бути задоволена. Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 11.08.2023 зупинено дію розпорядження про анулювання Товариству ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. 

Не погодившись із судовим рішенням, контролюючий орган оскаржив його в апеляційному порядку. Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.09.2023 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Житомирській області залишено без руху.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.