10 жовтня, 2022, 13:45

Ремонт на НПЗ OMV у Швехаті неподалік Відню закінчено і підприємство знову працює на повну потужність, повідомляється на сайті компанії. 

Завод зупинився після того, як 3 червня 2022 року сталося пошкодження зовнішньої обшивки головної колони установки дистиляції сирої нафти під час випробування тиском води. Ця процедура виконувалася у рамках завершення капітального ремонту нафтопереробного заводу. Після інциденту на заводі було запущено альтернативну систему постачання, яка дала можливість заводу працювати під час ремонту, але не на повну потужність. 

На додаток до 800 співробітників OMV на заводі в Швехаті, для ремонту НПЗ було залучено 320 інших експертів з різних компаній-партнерів в Австрії та Європі. 

Уражена колона має висоту 50 метрів із середнім діаметром 8 метрів. Відразу після інциденту в червні розпочалися масштабні демонтажні та підготовчі роботи із замовленням матеріалів та заготовок для ремонту. 100-тонну голову колони від’єднали та підняли краном на 70 метрів, щоб пришвидшити процес демонтажу та ремонту. Загалом за за 16 тижнів ремонту було перероблено на запасні частини, зібрано та замінено 200 тонн сталі.

Наприкінці вересня було успішно завершено передбачене законодавством випробування тиском води на головній колоні установки дистиляції сирої нафти. Після цього НПЗ поетапно було введено в експлуатацію. 

Як повідомляв НР раніше, через зупинку НПЗ в Швехаті в липні Австрія поставляла на ринок пальне зі стратегічних запасів.