ТОВ «Авантаж-7» скасувало через суд анулювання ліцензій на право роздрібної, оптової торгівлі пальним, а також зберігання пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

ТОВ «АВАНТАЖ-7» (власник – Наталія Чіріч; директор – Михайло Каланча) у листопаді минулого року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування розпорядження. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ДПС було винесено розпорядження про анулювання ліцензій про право оптової, роздрібної торгівлі пальним та право зберігання пального (Київська обл., Броварський р-н, м. Бровари, с. Заворичі, с. Красилівка, с. Погреби, с. Пухівка, с. Требухів, с. Богданівка, смт Калинівка, смт Велика Димерка; Києво-Святошинський р-н, с. Софіївська Борщагівка, с. Гатне, с. Гореничі, с. Мила, с. Горенка, с. Ходосівка, смт Чабани; Богуславський р-н, с. Іванівка; Бориспільський р-н, с. Гора; Білоцерківський р-н, м. Біла Церква) у зв’язку з порушенням термінів звернення до органу ліцензування щодо зміни відомостей, зазначених у виданих суб’єкту господарювання ліцензіях.

Позивачем зазначено, що ним було здано 20 заяв з оригіналами ліцензій про зміну місцезнаходження позивача, однак такі відповідачем розглянути не були. Разом із позовної заявою ТОВ «АВАНТАЖ-7» подано заяву про забезпечення позову, яку ухвалою суду від 06.11.2023 задоволено: зупинено дію спірного розпорядження до набрання законної сили рішенням суду у справі.

Не погоджуючись із вказаним відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати вказану ухвалу та постановити нову ухвалу про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову. Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 07.02.2024 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Київській області залишено без задоволення, а ухвалу суду від 06.11.2023 – без змін.

Дослідивши матеріали справи, суд констатував відсутність у контролюючого органу правових підстав для анулювання ліцензій ТОВ «АВАНТАЖ-7». Відтак рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 15.02.2024 позов задоволено: визнано протиправним та скасовано спірне розпорядження; зобов’язано ДПС видалити записи про анулювання відповідних ліцензій та розглянути відповідні заяви щодо ліцензій. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Київській області стягнуто витрати зі сплати судового збору у розмірі 53,7 тис. грн.

Не погодившись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, ДПС 08.03.2024 звернулось з касаційною скаргою до Верховного Суду, в якій просило скасувати ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 06.11.2023 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 07.02.2024, прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні заяви ТОВ «АВАНТАЖ-7» про забезпечення позову відмовити в повному обсязі. Ухвалою суду від 12.03.2024 касаційну скаргу залишено без руху.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.