18 серпня о 17:00 спливає час прийому документів бажаючих бути управителем 100 % статутного капіталу юридичної особи, об'єктів нерухомого майна в Закарпатській обл. та 8 транспортних засобів, йдеться в повідомленні Агентства з розшуку та менеджменту активів.

За даними НафтоРинку мова йде про ТОВ «ТЕРМІНАЛ КАРПАТИ», яке не скасувало в апеляційному порядку накладення арешту на грошові кошти, транспортні засоби, корпоративні права та інше майно.

Згідно з рішення суду, слідчий за погодженням з прокурором у зв’язку з проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 436-2 КК України, у травні 2022 року звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про передачу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для здійснення заходів з управління майном ТОВ «ТЕРМІНАЛ КАРПАТИ» (власник – Лілія Кочеткова), на яке ухвалою суду м. Львова від 10.05.2022 накладено арешт, а саме: грошові кошти, які знаходяться на 6-ти рахунках чи будуть зараховані на них; 8 транспортних засобів; 3 об’єкти нерухомого майна; корпоративні права та статутний капітал (частки у статутному капіталі) Товариства, який складає 4,3 млн грн, що належить нерезиденту «СКАТ ІНТЕРНАЦІОНАЛЕ CПЕДІЦІОНС» (адреса засновника: Австрія, 1040, Відень, Аргентініенштрасе, 29/1 OG), розмір внеску до статутного фонду: 3 млн грн, частка – 70,0 % та нерезиденту «ТЕРМІНАЛ ХОЛДІНГ» (адреса засновника: Ліхтенштейн, 9493, Маурен), розмір внеску до статутного фонду: 1,3 млн грн, частка 30,0 %.

Мотивуючи своє рішення, слідчий суддя, зокрема, вказав, що 03.03.2022 Верховною Радою України, з урахуванням Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 2102-IX, прийнято Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів», який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об’єктів права власності рф як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.

В ході виконання доручення оперативним підрозділом встановлено, що такою юридичною особою, кінцевими бенефіціарами якої прямо або опосередковано є російська федерація та/або громадяни російської федерації, а також особи, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв’язок з Російською Федерацією, є ТОВ «ТЕРМІНАЛ КАРПАТИ», яке безпосередньо пов’язане із резидентами Російської Федерації та російським капіталом.

Крім того, вказане у клопотанні майно, яке визнано речовими доказами, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, так як може бути використане як доказ факту і обставин вчинення кримінального правопорушення, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.

ТОВ «ТЕРМІНАЛ КАРПАТИ» подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати вказану ухвалу та постановити нову ухвалу, якою в задоволенні клопотання про накладення арешту на майно відмовити.

Ухвалою Львівського апеляційного суду від 01.08.2022 апеляційну скаргу ТОВ «ТЕРМІНАЛ КАРПАТИ» залишено без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції про накладення арешту на майно – без змін.

Перевалочний комплекс «Термінал Карпати» розташований в Закарпатській області та надавав послуги з перевалки різних вантажів з критих вагонів європейської колії до вагонів СНД, а також з вантажних автомобілів до вагонів і навпаки, зокрема скрапленого газу. За словами директора, перевалка газу та продуктів нафтохімії припинилась з початком війни, коли було зупинено роботу «Карпатнафтохіму».