8 листопада, 2022, 11:16

Печерський районний суд Києва ухвалив передачу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) майно фірми «Юг ойл», зареєстрованої в окупованому Мелітополі. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.

В органу досудового розслідування є підстави вважати, що посадові особи групи компаній,  до якої структурно входять ПП «Юг ойл», ТОВ «Транс ойл 1», а також підконтрольні приватні підприємці організували схему транспортування, зберігання та реалізації нафтопродуктів виробництва НПЗ російської федерації на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей при підтримці воєнізованих збройних формувань ВС Російської Федерації.

За наявними даними, група експлуатує мережу АЗС (близько 10 АЗС, переважна частина яких знаходиться на тимчасово окупованій території), а також нафтобазу у Вінницькій області.

Також є всі підстави вважати, що посадовими особами групи компаній, із залученням підконтрольних їм суб`єктів господарювання, за попередньою змовою з представниками окупаційних органів влади, та іншими особами, з метою стабілізації фінансово-господарських операцій на окупованих територіях України, збільшення товарообороту групи компаній з суб`єктами господарювання Російської Федерації та АР Крим, отримання надприбутків, збільшення матеріально технічної бази для ведення господарської діяльності під керівництвом представників воєнізованих формувань Російської Федерації на території тимчасово окупованих Запорізької та Херсонської областей налагоджено механізм імпорту та реалізації пального на території України з подальшим виведенням капіталу до Російської Федерації та окупованих територій.

Кінцевим бенефіціарним власником ПП «ЮГ ОЙЛ» є Олексій Попов, якому 27.09.2022 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.