16 червня, 2022, 13:30

За клопотанням прокурорів Подільської окружної прокуратури міста Києва арештовано корпоративні права підприємства-резидента Республіки Білорусь у вигляді статутного капіталу в розмірі майже 1 млрд грн, а також нерухоме та рухоме майно підприємства орієнтованою вартістю 3 млрд грн. Наразі вживаються заходи щодо передачі цього майна в управління АРМА, передають в офісі Генерального прокурора. 

Окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та зловживання повноваженнями юридичною особою (ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. У своїй діяльності воно використовує обладнання Республіканського унітарного підприємства «Бєлоруснафта».

У межах слідства правоохоронці досліджують діяльність цього підприємства в частині можливого сприяння РФ під час підготовки та проведення агресивної війни проти України.

За даними НафтоРинку мова йде про ТОВ «Сервіс Ойл». У грудні 2021 року компанія змінила засновника — замість РУП ВО «бєлоруснєфть» ним стало ВАТ «пуховичінафтопродукт» (компанія-оператор мережі АЗС в білорусі). Статутний капітал «Сервіс Ойл», згідно даних сервісу YouControl, складає 901,3 млн грн.

Джерело: Офіс Генерального прокурора