У квітні почнеться 12-й Тиждень австрійського кіно. Фестиваль проводить Посольство Австрії в Україні спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік» за підтримки генерального партнера AMIC ENERGY. Про це НафтоРинку повідомили в пресслужбі AMIC.

«11 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень» розпочнеться фестиваль «Тиждень австрійського кіно». До програми кіноогляду ввійшло 4 картини різних жанрів: від спортивної драми до містичного фільму жахів», — йдеться у повідомленні.

Пізніше покази також пройдуть в інших містах: 22-25 квітня у Дніпрі; 9-12 травня в Чернівцях; 16-19 травня у Львові.

Подія охопить знакові австрійські стрічки останніх років. Фестиваль відкриє драматична стрічка «Ціле життя» режисера Ганса Штайнбіхлера. Це екранізація однойменного бестселера Роберта Зіталера, який був виданий 40 мовами, в тому числі українською. 

Покажуть на кіноогляді й картину «Лазня диявола», яку критики називають одним із найкращих фільмів цьогорічного Берлінського міжнародного кінофестивалю. Це містичний фольк-горор режисерського дуету Северіна Фіали та Вероніки Франц, події якого розгортаються у 18 столітті в селищі серед густих лісів. 

У програму також увійшла драмеді «Прийшов, побачив, переміг» — прем’єра цьогорічного «Санденсу», головного фестивалю незалежного кіно у США. 

Також глядачі фестивалю дізнаються історію легенди австрійського спорту Франца Кламмера. Стрічка «Виходячи за межі» Андреаса Шміда розповідає про Зимову олімпіаду 1976 року, яка зробила 22-річного юнака зіркою серед гірськолижників. 

Після завершення Тижня австрійського кіно генеральний партнер AMIC ENERGY пожертвує на підтримку України у боротьбі з країною-агресором суму грошей, еквівалентну касовим зборам фестивалю.