19 вересня, 2023, 12:00

Одну з АЗС мережі AMIC у Києві оштрафували на 14 млн грн за неактивований номер каси. Про це розповів гендиректор мережі АЗС AMIC ENERGY в Україні Аудрис Стропус в інтерв’ю «СтопКору».

Як зазначає видання, у лютому 2022 року в одну з АЗС мережі АМІС у Києві влучила ворожа ракета. За пів року об'єкт відновили і знову запустили в роботу, замінивши все обладнання, включно з касовими апаратами. Про зміни податкову повідомили електронно, однак не продублювали на папері. 

За словами Стропуса, розмір штрафу перевищує вартість самої заправки. «Приходить інспектор і каже: ось папірець, ви не активували номер каси. Однак ми від себе всі податки сплатили. Пішли до комісії, бо це нелогічно – штраф нам на 14 мільйонів за цей номерок. І навіть пройшовши податковий комітет спорів, ми йдемо до суду і будемо судитися. Вартість заправки – 10-12 мільйонів. А штраф за людський підпис – 14-15 мільйонів, це дає можливість для корупційної складової», – сказав Аудрис Стропус.

Керівник AMIC додав, що такі моменти по-різному трактуються перевіряючими органами в Україні та Європі: «Інспектор, що приходить у нас в Європі, – наш помічник, він шукає варіанти, аби все було добре. Штраф – якщо ти є рецидивістом несплат. В Україні інспектор – наче демон з небес спускається, він дивиться, де в тебе неправильно. Шукає, що в тебе може бути не так. Він одразу пише тобі акт».