Американська нафтопереробна компанія Valero Energy Corp заявила про отримання $2,82 млрд прибутку у третьому кварталі, що перевищило оцінки аналітиків, повідомляє Reuters.

Чистий прибуток, який належить акціонерам компанії, за підсумками липня-вересня зріс до $2,82 млрд, тоді як за аналогічний період 2021 року становив $463 млн. Valero повідомили про прибуток у розмірі $7,14 на акцію, що перевищує оцінку аналітиків, які очікували $6,85 на акцію.

«Попит на продукцію залишається високим, причому попит на бензин і дизельне пальне перевищує допандемічний рівень, а попит на авіаційне паливо стабільно наближається до рівня 2019 року», - прокоментував головний виконавчий директор Valero Джо Гордер.

Завантаження НПЗ Valero у ІІІ кв. становила 95%, тоді як в липні-вересні 2021 року - 91%. Загальна потужність 14 НПЗ компанії наразі становить 3,2 млн барелів на добу. В ІІІ кв. вони переробляли в середньому 3 млн барелів на добу нафти, що на 141 тис. барелів на добу вище, ніж в ІІІ кв. 2021 року.

В Valero заявили, що рентабельність нафтопереробки зросла більш ніж удвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року - до $5,9/бар.

Найближчими тижнями свої фінансові результати за ІІІ кв. мають повідомити інші великі нафтопереробні компанії, зокрема Marathon Petroleum і Phillips 66.