5 липня, 2022, 12:05

Американські сервісні компанії Schlumberger, Baker Hughes і Halliburton пообіцяли виконати рішення іракського верховного суду та вийти з Курдистану, повідомляє Reuters, посилаючись на заяву міністерства нафти Іраку.

Компанії підтвердили, що вони не починатимуть нові проекти в напівавтономному регіоні Курдистан і знаходяться в процесі закриття своїх існуючих тендерів і контрактів там, йдеться в заяві міністерства. «Baker Hughes протягом десятиліть прагнула задовольняти енергетичні потреби Іраку, і ми збираємось продовжувати робити це відповідно до місцевих законів і правил», - сказав представник Baker Hughes. Halliburton і Schlumberger поки не коментували ситуацію.

Заява міністерства нафти була зроблена після місяців суперечок між Ербілем і Багдадом щодо лютневого рішення верховного суду Іраку, який визнав, що неконституційним те, що Курдистан самостійно регулює свій нафтогазовий сектор та розпоряджається отриманими доходами.

З тих пір міністерство нафти в Багдаді зробило нові спроби підпорядкувати собі видобуток вуглеводнів в Курдистані, включаючи виклик семи фірм, що працюють в регіоні на засідання суду, які, втім, неодноразово переносилися.

Міністерство також написало провідним підрядникам і субпідрядникам на початку червня, надавши їм три місяці для розірвання існуючих контрактів в нафтогазовому секторі Курдистану, повідомили Reuters два джерела. Водночас регіональний уряд Курдистану неодноразово заперечував легітимність рішення верховного суду.