25 травня, 2023, 17:15

Алжир станом на зараз експортував 2,57 млн тонн LPG у 2023 році, причому майже 78% – у регіон Середземномор’я, а 16% – до Азії, повідомляє Platts з посиланням на дані Kpler.

Згідно з повідомленням, у травні з Алжир експортував 446 тис. тонн скрапленого газу, з яких на поставки в Середземномор'я припадає 245 тис. тонн, а до Південно-Східної Азії – 139 тис. тонн. Поставки до Азії зросли у декілька разів порівняно з квітнем, коли у цьому напрямку було відправлено 47 тис. тонн продукту.

Зростання експорту до Азії може бути пов’язане з нещодавно підписаною угодою між  алжирською Sonatrach та китайською нафтохімічною компанією Wanhua, яка керує двома підприємствами. За інформацією Platts обидва використовують LPG як сировину для виготовлення продукції.

Згідно з даними S&P Global, у квітні загальні експортні відвантаження скрапленого газу з Алжиру становили від 500 тис. до 600 тис. тонн. В травні поки було експортовано 232 тис. тонн, однак, ймовірно, поставки зростатимуть і далі, кажуть аналітики S&P Global.