Норвезька компанія Aker BP відкрила родовище нафти в Північному морі з запасами вуглеводнів обсягом від 40 до 90 млн барелів нафтового еквіваленту, повідомляє Platts з посиланням на заяву компанію.

Як зазначають в Aker BP, нові запаси можуть долучити до проєкту Yggdrasil, де знайдено 650 млн барелів нафтового еквіваленту. Розпочати видобуток в рамках цього проєкту планується в 2027 році, повідомила компанія.

Результат буріння розвідувальної свердловини під назвою Ost Frigg Beta/Epsilon перевершив очікування та збільшує ресурсну базу Yggdrasil, йдеться в заяві Aker BP.

Проєкт Yggdrasil об’єднує кластер відкриттів, розташованих між родовищами Alvheim і Oseberg, і, як очікується, буде направляти сиру нафту по трубопроводу Grane, яким керує контрольована державою Equinor, до терміналу Sture. Раніше проєкт мав назву NOAKA.

Останніми роками сира нафта з родовища Grane торгується у близько до Brent. Згідно з даними Platts, в останній місяць вона перевищувала ціну Brent в середньому на $0,45/бар.

Ліцензія на розробку нової площі належить компаніям Aker BP, норвезькій державній Equinor та польській PGNiG. Всі ці компанії мають частки в проєкті Yggdrasil.