Аеропорт Алма-Ати з другого кварталу 2024 року готовий перейти на використання авіапалива JET A-1 китайського виробництва. Про це повідомляє «Интерфакс-Азербайджан» з посиланням на заяву прес-служба міністерства транспорту Казахстану.

На нараді за участю глави відомства представники аеропорту доповіли про готовність інфраструктури до використання авіапалива JET A-1 виробництва Китаю.

«За словами представників аеропорту Алмати, підприємство продовжує модернізацію паливно-заправного комплексу і до червня 2024 року планує повний перехід на використання авіапалива, що випускається за світовим стандартом ASTM D1655», – повідомили в мінтрансі Казахстану.

Представник PTC Holding – одного з найбільших у країні операторів і власників рухомого складу – повідомив, що пропускна спроможність казахстанських залізниць дає змогу розраховувати на щомісячне транспортування до 50 тисяч тонн авіапалива JET A-1.

Власне виробництво керосину у Казахстані не покриває внутрішні потреби. Так, у 2022 році в країні було вироблено 648 тисяч тонн авіапалива, а спожито – 806 тисяч тонн. Різницю покрили імпортом авіапалива з Росії. 

Водночас казахстанський мінтранс відзначав збільшення польотів через Казахстан іноземних авіакомпаній останнім часом (зростання на 90% порівняно з 2021-2022 роками), що збільшує потребу в авіапаливі: у вересні її оцінювали в 1,3 млн – 1,34 млн тонн на рік.

У 2023 році для покриття дефіциту казахстанська влада вирішила закупити в Китаї 350-500 тисяч тонн авіапалива виробництва одного з нафтопереробних заводів у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю.

У жовтні казахстанський національний перевізник Air Astana і компанія PetroChina International Kazakhstan підписали меморандум про стратегічне партнерство, що передбачає постачання авіаційного палива Jet A-1, екологічно чистого авіаційного палива (Sustainable Aviation Fuel, SAF). Зазначалося, що паливо Jet A-1 відповідає стандартам IATA і відрізняється від застосовуваних у Казахстані марок ТС-1/РТ технологіями виробництва і зберігання. Основною перевагою Jet А-1 є його низька пожежонебезпека, малий склад відпрацьованих газів під час викидів в атмосферу і збільшення міжремонтного циклу авіаційних двигунів.