Адміністрація Байдена виділила $4 млрд на електрифікацію морських портів США та скорочення викидів від важких вантажівок, повідомляє Reuters.

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) заявило, що виділяє еа програму «Чисті порти» $3 млрд, а на програму «Чисті важкі транспортні засоби» – $1 млрд, щоб скоротити шкідливі викиди в атмосферу. 

Національний радник Білого дому з кліматичних питань Алі Заїді сказав, що програма спрямована на боротьбу із забрудненням, що йде через порти, «шляхом інвестицій і встановлення стандартів, які сприятимуть переходу від брудного дизельного палива до чистих, американських технологій».

Заїді сказав Reuters, що на порти припадає значна частка викидів. "Це осередки концентрованого забруднення", – сказав Заїді. 

«Люди, які живуть поблизу портів, знають, що забруднення повітря може бути екстремальним, тому що всі вантажівки та всі транспортні засоби, що перевозять вантажі в порти та з них, а також на бортах кораблів, значно забруднюють повітря», – сказав президент США Джо Байден у квітні.

Раніше НафтоРинок також повідомляв, що порт Абердіна на північному-сході Шотландії інвестує £55 млн протягом наступних 10 років, щоб до 2040 року досягти нульових викидів від власної діяльності.