18 бойових підрозділів Сил оборони України отримали безпілотні літальні комплекси українського виробництва «АРЕС», закуплені в межах проєкту «MEGAКАВА донатить на «крила», який WOG реалізовував спільно з благодійним фондом «Дігнітас». Про це НафтоРинку повідомили в пресслужбі WOG.

Загалом військові отримали 20 комплексів «АРЕС» та 2 додаткові літаки для них.

14 комплексів закупили завдяки клієнтам, які купували напої в горнятках MEGA, а WOG перераховувала по 5 грн з кожного з них з власного прибутку. Ще три комплекси та два додаткові літаки до них закупили за донати, зібрані фондом «Дігнітас», а також стендаперами та іншими спільнотами, які долучилися до проєкту, розповіли в WOG. Окрім того, три комплекси придбали стендап-коміки та волонтери Василь Байдак й Марк Куцевалов, які в межах проєкту презентували креативний кліп, щоб зібрати кошти на «АРЕС».

«Другий рік поспіль проєкт «MEGAКАВА донатить на «крила» об’єднує тих, кому не байдуже. Цьогоріч це понад 270 тис. унікальних клієнтів, які неодноразово заїжджали на WOG, щоб скуштувати MEGAКАВУ, а 7 тис. працівників WOG дякували кожному з них за залученість», — розповідає Геннадій Карлінський, директор з маркетингу мережі АЗК WOG.

Усі комплекси БПЛА передавались виключно сертифікованим пілотам, які пройшли відповідне навчання, організоване партнером проєкту — фондом «Дігнітас», зазначається у пресрелізі.

«Зараз військовим дуже не вистачає дешевих розвідувальних крил на 30-80 км для передбачення дій ворога та захисту наших позицій. Ми починали, розраховуючи на 14 комплексів. Разом зробили 20. Від цієї синергії виграли військові, а значить всі ми. Дякуємо всім, хто долучився», — сказала Люба Шипович, директорка БФ «Дігнітас».

Партнерами проєкту виступили також стрімінговий сервіс MEGOGO та українська креативна лабораторія Gusev Art Lab.

Розвідувальний безпілотний комплекс «АРЕС», розроблений в Україні для військових потреб тактичного рівня, здатний заглиблюватися у тил ворога до 50 км на швидкості до 100 км/год, працювати при температурах від -15 С до +35 С, а швидкість розгортання комплексу становить 15 хв.